AKADEMIA GÓRSKA

Akademia górska, to projekt skierowany w głównej mierze do mieszkańców Pienin. Jest to comiesięczny cykl wykładów oraz szkoleń, mających na celu podnieść umiejętności przydatne w turystyce górskiej.  Wykładowcami na Akademii są instruktorzy, goprowcy, przewodnicy górscy, aktywni wspinacze oraz inni wyjadacze związani całe życie z górami.

Jako że słuchacze w różnych grupach wiekowych wymagają nieco innego sposobu prowadzenia zajęć, postanowiliśmy podzielić działanie na grupę dla dorosłych, oraz grupę dla dzieci i młodzieży.

CZEGO CHCEMY WAS NAUCZYĆ?

Zajęcia będą miały różną formę. Planujemy wykłady, szkolenia w terenie ale również wspólne wyjścia w góry. Będziemy dokładnie omawiali cały górski i wspinaczkowy ekwipunek, szkolili się w górskiej pierwszej pomocy, nauczymy się czytać mapę oraz używać profesjonalnych GPS’ów, poznamy węzły wspinaczkowe i użyjemy ich w prawdziwych skałach, wywołamy lawinę i omówimy proces jej powstawania. Postaramy się podnieść Waszą oraz naszą świadomość o górach, tak aby każde górskie wyjście kończyło się pełnym powodzeniem.

Spotkania odbywają się raz w tygodniu, wg planu ustalonego końcówką każdego miesiąca.

INFORMACJE I REZERWACJE

Tel: 692 598 348
info@mountain-touch.pl

  • Miejsce i terminy

    Comiesięczny program oraz aktualne informacje możecie znaleźć na grupach dedykowanych Akademii :